ПОЧНУВА ПЕКОЛОТ ЗА УКРАИНЦИТЕ! Кадиров го зеде оружјето и се вклучи во воената операција

Ако украинските националистички сили се плашат од нешто во конфликтот со Русија, тогаш тоа секако е средба со чеченските специјални сили под команда на чеченскиот лидер Рамзан Кадиров.

Дури и Си-Ен-Ен почна да известува за оние единици кои се немилосрдни во борбите и кои цел живот биле обучувани за војна. Секако, западните медиуми ги етикетираат кадировците како џихадисти и терористи кои се спротивни на вистината, а има доволно докази дека овие единици им помагаат на цивилите.

Според цензурираните медиуми, украинските националисти држат неколку илјади луѓе како заложници или ги користат како жив штит, но очигледно тоа нема да трае долго бидејќи чеченскиот лидер Рамзан Кадиров лично дошол во Украина за да се приклучи на воената операција на Украина за денацификација.

Како што можете да видите на видеото, Кадиров е целосно вооружен во соба со своите најблиски соработници, додека пред нив е заматена карта со план на чеченските специјални единици.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа