Кадиров се закани дека ќе го ликвидира Илон Маск? Дечко не си играј со Путин

Чеченскиот лидер Кадиров му одговори на Илон Маск за поканата упатена кон Путин за битка еден на еден во која наградата е Украина:

“Илон Маск, не би те советувал да се натпреваруваш со Путин. Премногу различни категории на тежина. А не станува збор ни за боречки вештини или, на пример, за џудо.

Како го замислувате? Вие сте во црвениот агол на рингот – бизнисмен и блогер на Твитер. Путин во сино е светски политичар, стратег, бура на Запад и САД. Владимир Владимирович ќе изгледа неспортски кога ќе победи послаб противник.

Затоа, треба да се напумпате за да се претворите од нежна Илона во брутална Илона. Предлагам да поминам обука во неколку центри во Чеченската Република:

  • Руски универзитет за специјални сили – овде ќе поминете обука за оган. И ќе ве учат светски шампиони меѓу тимовите на специјалните сили, кои во 2015 година ги победија американските специјални сили одеднаш;
  • Боречки клуб „Ахмат“ – овде ќе ве научат да погодите, бидејќи овој квалитет ќе ви биде потребен во секоја борба, а под водство на Абузаид Висмурадов брзо ќе се повлечете не само физички, туку и психички, ќе стекнете челични нерви.
  • Вежбајте во ѕидовите на ЧГТРК „Грозни“ – овде ќе ви бидат кажани за вашите американски црни ПР методи и ќе научите како да одржувате сметки на социјалните мрежи.

Ќе се вратите од Чеченската Република како сосема друга личност, Илона, односно Илон. – напиша Кадиров

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа