БАБА ВАНГА ПРЕДВИДЕ ДЕКА НЕ ЧЕКА УЖАС И ХОРОР? Ова треба да ни претстои – и се молиме да НЕ СЕ ОСТВАРИ!

Толкувачите на пророштвата на Нострадамус и Баба Ванѓа изјавија дека предвидувале земјотреси, вулкани, поплави – како и пожари кои се повеќе горат низ целата планета.

Баба Ванѓа, бугарска пророчица која почина во 1996 година на 85-годишна возраст, предвидуваше настани за многу векови.Пророштвата на Нострадамус и Баба Ванѓа се судрија во 2018 година. Најпознатите пророци предвиделе дека оваа година ќе биде година на природни катастрофи ширум светот.

Толкувачите на пророштвата на Нострадамус и Баба Ванѓа изјавија дека предвидувале земјотреси, вулкански ерупции, глад, војна и поплави, тврдат клеветниците на нејзината работа и оние кои ги толкуваат нејзините пророштва.

Да потсетиме, во Грција во 2018 година пожарите однесоа многу животи, а имаше и земјотреси. Поради вулканот на Хаваите се уништени околу 600 домови, а ширум светот се забележани бројни поплави и други екстремни катастрофи.

Пожарите, кои таа наводно ги предвидела, не ја заобиколија Грција ниту минатата година, во Турција имаше катастрофални поплави, а Хаити беше погоден од разорен земјотрес.

Многу светски сили и се обратија за помош, верувајќи во нејзината пророчка моќ, а нејзините пророштва сè уште ги интригираат луѓето ширум светот. Дури и познатиот History Channel направи специјален повеќедел за неа.

Во тој посебен се наведени пророштвата кои. според толкувачите, тие допрва треба да се материјализираат.

113695 баба ванга фф

Еве што друго предвиде Баба Ванѓа во овој век:

– 2023 година – Орбитата на Земјата малку се менува;

– 2025 година – Европа е ретко населена;

– 2028 – Пронаоѓање нов извор на енергија. Поаѓање на вселенско летало со екипаж до Венера;

– 2033 – Мразот на половите на земјата се топи. Нивото на светските океани се зголемува;

– 2043 – Светската економија е во подем. Европа е управувана од муслимани;

– 2046 – Сите органи на човечкото тело се „пораснати“, а замената на болните станува најдобар метод за лекување;

– 2066 година – За време на нападот на муслиманскиот Рим, Соединетите Држави за прв пат користат ново климатско оружје – ненадејно ладење;

– 2076 – Со земјата владее ново безкласно општество – комунизам;

– 2084 – Природата полека се опоравува;

– 2088 – Се појави нова болест – стареење за неколку секунди;

– 2097 година – Брзото стареење е поразено;

– 2100 – Вештачкото сонце почнува да ја осветлува темната страна на Земјата.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа