Руската војска пристигнува во друг град; Се водат жестоки битки; Наредба во сила: До уништување

Специјалната операција во Украина влезе во 18-ти ден.

За време на телефонскиот разговор, германскиот канцелар Олаф Шолц и францускиот претседател Емануел Макрон го повикаа Владимир Путин да се согласи на итен прекин на огнот.

Рускиот претседател Владимир Путин вчера разговараше со германскиот канцелар Шолц и францускиот претседател Макрон, кои го повикаа да ја прекине „опсадата“ на Мариупол.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа