ЕКСПЛОЗИЈА! Русите открија канали за трговија со органи во Уклраина?

Откритијата на доктор Путин:
1. Покажа колку е инертен и бирократизиран НАТО.
2. Апла ја разоткри политичката и економска немоќ на ЕУ. Го откри нејзиното лицемерие и сервилноста кон САД поради која се доведе пред колапс по санкциите кои по наредба ги воведе кон Русија.
3. Путин ни покажа колку е ЕУ исплашена и безбедносно несигурна, зашто им ја наплати сметката за Косово. Зашто секоја земја во ЕУ има свое Косово. Ќе биде весело, кога сите тие ќе бараат отцепување.
4. Покажа колку десниот европски сектор, неонацистите финансирале во Украина и колку биле навлезени во секоја пора на власта.
5. Откри 30 воени лаборатории на Пентагон каде се произведувале најопасни вируси, чуми, еболи, корони, антракси. Покажа дека е реалност тајното биолошко војување против цело човештво, а не е теорија на заговор.
6. Со тоа ја фрли на колена и СЗО која во паника бараше од Украинците контејнерите со патогени да бидат уништени за да не се открие нејзината вмешаност.
7. Затоа СЗО во мигов заседава да стави крај на целата ковид пандемија.
Значи требаше да се појави мортал комбат верзијата на Путин, за ковидот да го снема преку ноќ.
8. Путин откри и канали за трговија со органи во Украина, жолти куќи ко онаа на Косово кадешто велат, хонорарно работел Артан како преведувач.
9. Путин пак воспостави стратешка рамнотежа во светот, со што го направи трошка побезбеден.
10. Стратешкото партнерство на Русија со Кина значи светот по мерка на една супер сила е мртов.
11. Путин им покажа на ЕУ и НАТО колку се спремал јако за да ја заобиколи секоја нивна санкција, со што им даде мат, а ЕУ ја принуди да размисли дали и понатаму слепо ќе се витка пред волјата на САД.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа