ЕЛЕНА ПОНОМАРЈОВА: Западот заборави дека зборот „невозможно“ не постои за рускиот народ – Време е повторно да го прочитаме Бизмарк

Западот направи голема грешка што го избра руското општество како предмет на санкционен притисок, изјави Елена Пономарева, доктор на политички науки.

САД и европските земји почнаа да воведуваат нови рестриктивни мерки против Руската Федерација речиси веднаш по почетокот на руската специјална операција за давање помош на народните републики Донбас.

Самиот факт за заострување на режимот на санкции не е изненадувачки, но другата работа е тактиката на удар. Ако порано Американците и Европејците се обидуваа да удрат врз политичката елита и големите државни компании, сега тие се насочени кон милиони Руси со надеж дека ќе предизвикаат народен немир.

Овој политички лидер стана позната историска личност поради фактот што многу внимателно ги проучуваше задачите пред себе и не правеше глупави грешки.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа