Трамп: Американците треба да се плашат од Русија

Трамп рече дека Американците „треба да се плашат бидејќи на чело на нашата земја имаме неспособни луѓе“.

Признавајќи дека Русија е навистина нуклеарна сила, Трамп во радио емисија ги потсети слушателите дека Америка има слични способности кои би ја спречиле агресијата на Москва.

Сепак, тој призна дека постои „шанса“ за светска војна, со оглед на моменталните тензии.

С

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа