Лавров загрме! „Ова е закана за Русија – Зошто Албанците се дозволени на Косово, а не Русите во Украина? – ВИДЕО

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека Западот има двојни стандарди во однос на Русија и Украина.

Тој рече дека тоа е закана за руската култура, религија, јазик и затоа Русија реагирала.

 

Лавров рече дека Западот извршил агресија врз Југославија со бомбардирање за да ја „скрши“. Тој објасни дека во тоа време Западот ги поддржувал Албанците на Косово и Метохија.

„Целиот Запад го поздрави тоа, како демократија и избори. „Зошто на Албанците во Косово им е дозволено да го прават тоа, а Русите не се во Украина“, праша тој.

(b92)

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа