ВО ЖИВО Белорусија ја напаѓа Украина вечерва?; Бајден се закани; Се огласи Зеленски; Киднапиран градоначалник

Специјалната операција на руската армија во Украина влезе во 16-ти ден. Според Украинците, ноќта и утрото биле одбележани со ново гранатирање.

Вчера беше одбележана средбата на шефовите на дипломатиите на Украина и Русија, Дмитриј Кулеба и Сергеј Лавров, на која не е постигнат напредок во постигнувањето на примирјето.

Но и во бомбардирањето на родилиштето во Мариупол, како и на детските болници во овој град, а ситуацијата во градот беше опишана како „се пострашна и поочајна“.

Русија побара состанок во петок, 11 март, на кој ќе се разговара за биолошките програми на САД во Украина.

Следете ги сите информации за конфликтот во Украина од минута во минута на блогот ВО ЖИВО.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа