Бајден најави: Испраќаме 12.000 војници; Сирени повторно во Киев; Белорусија вечерва ја нападна Украина?

Специјалната операција на руската армија во Украина влезе во 16-ти ден. Според Украинците, ноќта и утрото биле одбележани со ново гранатирање.

Вчера беше одбележана средбата на шефовите на дипломатиите на Украина и Русија, Дмитриј Кулеба и Сергеј Лавров, на која не е постигнат напредок во постигнувањето на примирјето.

Русија побара состанок во петок, 11 март, на кој ќе се разговара за биолошките програми на САД во Украина.

Но и во бомбардирањето на родилиштето во Мариупол, како и на детските болници во овој град, а ситуацијата во градот беше опишана како „се пострашна и поочајна“.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа