Што се случува во државава? Заев и Филипче вечерва избегаа Дубаи преку Истамбул?

Екс-премиерот Зоран Заев, заедно со екс-министерот за здравство Венко Филипче попладнево биле забележани на скопскиот аеродром како се качуваат на авион во правец кон Истанбул, на линија кон Дубаи, неофицијално дознава Инфомакс.

Заев и Филипче својата професионална релација ја префрлија и на приватно ниво, па сега често може да се видат заедно како возат мотори, заедно одат на скијање во Швајцарија, возат мотори.

 

Во моментов во Дубаи се одржува „Дубаи Ворлд Експо“ но и саем за јахти „Дубаи Интернешнл Боат Шоу“.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа