ЧОВЕК НА ТВИТЕР ГИ СУМИРАШЕ ДАТУМИТЕ НА ПОЧЕТОК НА ДВЕТЕ СВЕТСКИ ВОЈНИ И РУСКАТА ИНВАЗИЈА НА УКРАИНА И ГО ДОБИ ИСТИОТ БРОЈ! СЛУЧАЈНОСТ ИЛИ НЕ?!?

Тој објасни дека гледа на сѐ како на математичка формула и со собирање на броевите од 28 јули 1914 година, денот кога започна Првата светска војна, Патрик го добил бројот 68.

Истиот број е добиен со сумирање на 1 септември 1939 година, датумот на почетокот на Втората светска војна, како и руската инвазија на Украина на 24 февруари 2022 година.

„Бројот 68 се користи еднаш во Библијата. Зборовите царство и битка се употребени 68 пати во Библијата,“ – додава еден твитер корисник за теоријата на Патрик.

„Светот се одвива во математички модели. Ја гледам поентата во тоа што го споделивте“, „Дали тоа значи нешто? Веројатно не. Но сепак е интересно“, се дел од коментарите на луѓето на Твитер.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа