За разлика од Македонија која тоне во сиромаштија СРБИЈА ПРОДОЛЖУВА ДА РАСТА: Претседателот Вучиќ објави видео за напредокот на земјата (ВИДЕО)

Претседателот на Србија се огласи на Инстаграм.

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, сподели видео кое го претставува големиот развој на Србија и српските компании, во врска со неговото заминување на почетокот на изградбата на фабриката „Бизерба“ во Ваљево и денешниот почеток на изградбата на фабриката UBM group во Шид и отворањето на компанијата „Minth automotive Europe“ во Лозница

– И покрај превирањата во светот, нашата Србија продолжува да расте. Вчера, денес и утре новите фабрики ни носат нови работни места и повисок животен стандард. Продолжуваме понатаму! – напиша претседателот Вучиќ.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа