(Видео) Човекот кој ја предвиде кризата во Украина: Државата ќе биде уништена – еве што не очекува според најголемите геополитички умови на денешницата

Ретката панел-дискусија која мора да се види ги обединува геополитичките тешкаши за да ја понудат својата перспектива „надвор од нормата на естаблишментот“ за руската инвазија на Украина и состојбата во Европа и силите на НАТО.

Презентирана од Комитетот за Република во Вашингтон, во дискусијата учествуваат професорот на Универзитетот во Чикаго и аналитичар за меѓународни односи Џон Миршајмер, како и поранешниот специјалист на ЦИА за Русија, Реј Мекговерн. Треба да се напомене дека кариерата на Мекговерн во ЦИА траеше 27 години, која во вториот дел вклучуваше служење како претседателски советник на агенцијата во Белата куќа.

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа