(Видео) Хаос во Турција Русите имаат жениште портпаролка: Захарова се искара со новинарка на Си-Ен-Ен – 8 години се правите слепи

Си-Ен-Ен од почетокот на војната неколку пати беше фатен како шири лажни вести за војната во Украина, најпрво со „духот од Киев“, херој пилот кој наводно срушил 6 авиони на руската армија, па потоа со Змискиот остров и нападот на руската армија при кој наводно загинале 13 Украинци храбро бранејќи го островот, за на крајот да објават лажна вест за момче од 8 години кое само побегнало од Украина во Полска.

Сега новинарката на Си-Ен-Ен сакајќи да предизвика драма ја конфронтираше портпаролката на руското министерство за одбрана со фотографии за наводните ѕверства на руската армија во Украина, но Захарова ја замолкна посочувајќи и дека 8 години се прават слепи пред геноцидот на Русите во Украина.

Захарова и даде докази дека тврдењата и се лажни, докази кои новинарката не сакаше ниту да ги погледне.

Video Player

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа