Засега незабележано – Стејт департментот ги предупредува своите граѓани: Ако одите во Украина, направете тестамент и оставете примерок од ДНК…

Од почетокот на војната во Украина, Стејт департментот издаде различни предупредувања до своите граѓани кои се во Украина и Русија.

Овој пат. се чини отидоа најдалеку досега.

Американскиот Стејт департмент ги советуваше Американците кои одат во Украина да состават тестамент и да достават примероци од нивната ДНК во медицинска установа.

Тие исто така беа поканети да разговараат за старателството над децата, грижата за домашни миленици, сопственоста на имотот и „желбите за погреб“ пред да патуваат со соодветните социјални служби.

(b92)

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа