Вреди ли бе гојда?

Вреди ли бе гојда?
Она што го најавив вчера се потврди.
Русија не стави на црниот список на непријателски земји.
Сега граЏани мои сме легитимна мета на руската армија.
Дали вреди уште еднаш да ве прашам.
Вреди ли страната што ја одбравте?
Се уортачивте со неофашисти и первертити, против Русија.
Што да ви кажам?
Скапо ќе платиме што одбравте да бидете на погрешната страна на историјата. За првпат. Еден ден други генерации ќе се каат за овие ваши квислингшки одлуки.
Сега граЏани молете го бога или Алах НАТО да не направи фатална грешка да влезе во војна со Русија.
Па и да не влезе. На црниот список сме, а тоа не е баш здраво.
Ееее телиња едни.
Поради вас сите не етикетираат како згазени црви.
Владимре Владимирович, тоа е тоа. Ако маваш со нуклеарка по нас еден ден, свесни сме дека таа не прави разлика меѓу човек и црв.
Само треба да знаеш повеќето Македонци не сме фашисти, ама нафркавме зашто им ќутевме на фашистите и квислинзите
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа