Путин спрема црна листа: Дали Пендаровски и Бујар Османи ќе се најдат на неа? Наредил да се состави список со сите земји, компании и поединци што вовеле санкции за Русија

Путин спрема црна листа: Наредил да се состави список со сите земји, компании и поединци што вовеле санкции за Русија

t

Путин му нареди на Кабинетот на министри да состави список на земји кои воведоа санкции кон Русија, компании, организации и поединци во рок од 2 дена. – известува РИА новости.

Нема официјална потрврда од Москва дали информацијата на РИА новости е точна.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа