DAДАЛИ ВМРО ДПМНЕ ОВИЕ ИНФОРМАЦИИ ГИ ДОБИ ОД АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА? Погледнете каква бомба детонира Николовски

Фирма во сопственост на синот на Миодраг Додик добила тендер од Министерството за внатрешни работи за набавка на 1.500 компјутери, изјави вечерва Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ во гостувањето на Канал 5.

-Од една страна устата им е полна НАТО, ЕУ, прозападна ориентација, а од друга страна си прават бизнис со луѓе кои се противници на тоа. Јавноста добро знае дека Додик е на црната листа на САД и добро знае дека Алтернативна ТВ која е во доминантна сопственост на Поинтерес и на Инфинити се директно поврзани со синот на Додик, вели Николоски.

Според него, ова не е единствен тендер кој го добил синот на Додик во Македонија.

-Комапнијата Инфинити има добиено дури три тендери во вредност од 1,643 милиони евра од МВР, Министерството за финансии и МАРнет, компанијата која ја одржува цела интернет мрежа, рече Николоски.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа