Путин На Македонски Претседател Му Рекол: Не Знам Зошто Разговарам Со Вас – Кога За 15 Години Македонија Нема Да Постои

Васко Ефтов со сигурност е најгледаниот новинар во Македонија. Тој со своите емисии прави вистински „БУМ“, па нема ниту реална конкуренција – кога во прашање се бројките на гледаност. Неговите ставови, мислења, но и гости кои ги поканува се секогаш интересни за целата македонска јавност.

Секако, не можеше а да не привлече внимание и една од последните емисии на Ефтов, каде открива интересен разговор од пред 15 години на еден македонски претседател, кој не сакаше да го именува, заедно со Владимир Путин.

 

Тогаш Пуин на средбата доцнел околу еден час, а кога македонскиот претседател сакал преку смеа да ја разбие лошата атмосфера, Путин молчел 15 секунди, по што му рекол: Јас не знам зошто сум на оваа средба, кога за 15 години Македонија нема да постои.

Што друго било кажано, слушнете на видеото во продолжение:

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа