Постигнат договор Русија – Украина! ОД УТРЕ ПРИВРЕМЕН ПРЕКИН НА ОГНОТ?

⚡️ Од коментарот на шефот на руската делегација Владимир Медински за резултатите на вториот круг на руско-украинските преговори:

🔹 Руската Федерација и Украина детално разговараа за хуманитарните, воените прашања и прашањето за идното политичко решение

; 🔹 Договорите постигнати во преговорите со украинската делегација се значителен напредок

; 🔹 Руската Федерација и Украина се договорија за хуманитарни коридори за излез на населението и евентуален привремен прекин на огнот.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа