СРПСКИ АНАЛИТИЧАР прогнозира: Ќе има руска војска која ќе контролира се… ВИДЕО

Ако ја погледнеме историјата на тој конфликт од 2014 година до денес, Русија постојано и даваше шанса на Украина да се определи за неутрална политика, а не да носи некои капацитети на силите на НАТО кои би можеле да ја погодат Москва од околината на Киев со некое оружје за пет. минути.

Бидејќи Украинците не ги послушаа најдобрите намери на Русија, тие се доведоа во ситуација сега во Киев да се водат улични тепачки, изјави историчарот и аналитичар Александар Раковиќ гостувајќи во емисијата Реч продукција Хелмкаст.

 

Според него, „ако Украина воопшто преживее, ќе биде опкружена, повеќе нема да има пристап до морето“. 

– Ќе има руска армија која ќе контролира се. Азовското Море ќе стане руско езеро, а Киев, кој е мајка на руските градови, исто така, ми се чини, ќе се врати и повторно ќе се интегрира во рускиот свет – оптимист е Раковиќ. 
Според него, претседателот на Украина Владимир Зеленски „ќе биде фатен“, а потоа, како што рече, ќе ја потпише капитулацијата. 

 

Раковиќ истакна дека руската војска е христијанска војска и дека се води од христијанските принципи.

– Русија најпрво ги употреби сите новозаветни методи, а кога тоа го исцрпи премина на Стариот завет – објасни тој. 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа