Украинската амбасада во Тирана повикува волонтери од Албанија да се борат на фронтот

Украинската амбасада во Албанија ги покани албанските доброволци кои сакаат да се приклучат на одбраната на Украина да ја контактираат амбасадата преку е-пошта.

Поради честите хакерски напади и мешањето на веб-страницата на Спутник Србија и нашите канали на Фејсбук и Јутјуб, следете ги сите вести на каналот Спутник Србија на Телеграм, кои никој не може да ги исклучи.
„Волонтерите кои сакаат да се приклучат на Меѓународната легија за територијална одбрана на Украина, ве молиме испратете е-пошта“, соопшти украинската амбасада во Албанија на Фејсбук.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа