ТЕНЗИЧНО! Русите го опколија Киев! Зеленски попушти и го повика Путин да разговараат

Шести ден од почетокот на специјалната воена операција во Украина. Првата рунда преговори меѓу Москва и Киев во Белорусија заврши вчера. Во неделата Путин нареди посебен режим за руските стратешки сили. Борбите во Донбас се уште траат.

Откако Киев ја засили офанзивата против ДНР и ЛНР, Русија, на барање на републиките, ја призна нивната независност и ги ратификуваше договорите за пријателство и соработка. Три дена подоцна, рускиот претседател Владимир Путин најави почеток на специјална воена операција во регионот.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа