ТЕНЗИЧНО! Русите го опколија Киев! Зеленски попушти и го повика Путин да разговараат

128

Шести ден од почетокот на специјалната воена операција во Украина. Првата рунда преговори меѓу Москва и Киев во Белорусија заврши вчера. Во неделата Путин нареди посебен режим за руските стратешки сили. Борбите во Донбас се уште траат.

Откако Киев ја засили офанзивата против ДНР и ЛНР, Русија, на барање на републиките, ја призна нивната независност и ги ратификуваше договорите за пријателство и соработка. Три дена подоцна, рускиот претседател Владимир Путин најави почеток на специјална воена операција во регионот.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа