(Видео) Ветеран од 2001 од партијата на Стојанче Ангелов до Таче за воентата помош за Украина: Знаеш ли гуско што е војна, дали сте нормални?

Воениот ветеран од конфликтот во 2001 година даде свој коментар за воената поддршка што Македонија ќе ја испрати во Украина и меѓу другото го прашуа Премиерот дали некогаш бил во војна па да знае како е.

Еве дел од тоа што кажа ветеранот Благојчо Ѓоргиев:

 

“Русија ја напаѓа Украина, а наш Таче премиер ќуран ќе дава помош за Украина, кога Путин се закани дека ќе ги напаѓа тие што ќе помагаат.

Имам јас една порака до Таче, до таа гуска:

Тече, друже, ти во војна си бил, знаеш ли бе што е војна? Како бе даваш воена поддршка на Украина кога ти си најкрајната шупелка на НАТО?

Ти Таче дали си нормален и твојата влада дали е севкупно нормална што донесувате вакви одлуки?

Претходниот Зоката ја распродаде вие сакате да ја распарчите… – се дел од коментарите на воениот ветеран.

Погледнете го целото видео на следниот линк: https://www.facebook.com/100000572311173/videos/315805030579762/

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа