СКАНДАЛ ПО ПРЕГОВОРИТЕ: Украинците ги изолираа РУСИТЕ – Зеленски покажа документ (ФОТО)

Скандалозно соопштение на копнените сили на Украина

Русија и Украина ги завршија преговорите, делегациите заминаа дома во нивните престолнини на консултации пред почетокот на вториот круг.

Копнените сили на Украина на својот Фејсбук профил по преговорите објавија фотографија од украинскиот претседател Владимир Зеленски со негова изјава. 

Спорното е нивниот опис на објавата, каде бесрамно напишаа „F ** K RF – ДА ЄS“.

Погледнете ја објавата подолу:

Да потсетиме, откако Киев ја засили офанзивата против ДНР и ЛНР, Русија на барање на републиките ја призна нивната независност и ги ратификуваше договорите за пријателство и соработка. Три дена подоцна, рускиот претседател Владимир Путин објави почеток на специјална воена операција во регионот.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа