Руските „Алигатори“ ги искршија Украинците!

Министерството за одбрана на Руската Федерација објави снимка од хеликоптери на руската армија во акции против украинската армија и воени објекти. На видеото беа прикажани руски јуришни хеликоптери Ми-28НМ, Ка-52 и Ми-35, како и транспортни и нападни хеликоптери Ми-8АМТШ. Може да се забележи лансирање и лет на наведувани ракети воздух-земја, како и уништување на непријателската опрема и објекти, вклучително и воено складиште.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа