Собир за поддршка на Русија во Белград: Авто-колона помина низ улиците во центарот на главниот град / видео, фото /

Во Белград по повод настаните во Украина се одржа колона за поддршка на Русија.
Знамињата на Русија, Белорусија, ДНР и Србија се вееја од возилата што минуваа низ улиците во центарот на главниот град во саботата вечерта.

Автомобилите имаа ознаки Z, како оние на руските воени борбени возила.
По возењето низ централните улици на Белград, учесниците се упатија кон амбасадите на Русија и Белорусија, изразувајќи поддршка за напорите на рускиот и белорускиот народ и раководството за денацификација на Украина.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа