Берлин ја поздравува подготвеноста на Украина да преговара со Русија

Германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт го поздрави договорот на Украина да преговара со Русија. „Добро е што украинската страна води преговори“, рече министерот во интервју за телевизискиот канал АРД.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа