(ФОТО) Националната гарда во Украина ги фати и зароби русите кои се преоблекле во украински војници

Во петокот, 25 февруари, борците на Националната гарда заплениле лажни војници на територијалната одбрана. Приведени се вкупно осум мажи.

Ова го објави весникот „Денес“.

„Националната гарда поврза лажна единица за одбрана на терористите во Киев. Саботерите беа разоткриени“, се вели во соопштението.

Саботери

Не паничи! Непријателот ќе биде поразен – ПОБЕДАТА ќе биде наша !!!

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа