Нож во грб за Бранко Героски од неговата неталентирана новинарка Мирослава?

И тоа дочекваме. Учениците на стариот новинарски лисец Бранко Героски да му зариат нож во грб и да ги отценуваат неговите вести.

Таков е случајот со несудената американка, новинарката Мирослава која од Геровски пред неколку години учеше кои изрази се пишуваат со голема буква и како да врзи две реченици. Уште тогаш новинарот изразил големи сомнежи дека ова мапед шоу девојче не е талентирано па одби да му даде втора шанса да работи во Плус Инфо по враќањето од Америка?

“Факт Чекерката” Мирослава токму во денешните наслови на Вистиномер од непознати причини отценува вест на порталот Плус Инфо како лажна. Поради каква одмазда кон својот ментор кој ја учел каде се пишува голема буква, како да врзи два збора и во многу наврати ја одбранил од Миленко го направила сето тоа не е познато. Во прилог го испраќаме линкот каде е таргетиран порталот Плус Инфо како фејк њуз https://vistinomer.mk/zelenski-ne-im-dal-naredba-na-ukrainskite-vojnici-da-unishtat-se-shto-kje-im-dojde-na-nishan/

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа