НАЈБАРАН ЧОВЕК ВО ЕВРОПА: Руските разузнавачи наредиле да го спречат да избега од Украина

93

Разузнавачките единици на вооружените сили на Руската Федерација во рамките на специјалната операција во Украина добија специјална наредба да го спречат бегството на Александар Турчинов од земјата.
Според извор од руското Министерство за одбрана, на Турчинов јавно ќе му се суди за воени злосторства и за започнување војна.

Претходно рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека Западот ги игнорира воените злосторства извршени од украинските власти, пренесува RT.На нашиот канал „Телеграм“ можете да ги следите нашите избрани најдобри вести и оние што не ги објавуваме на други мрежи. „Треба да инсталирате Telegram на мобилни телефони преку Play Store. ТУКАWebtribune.rs

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа