Во Николаев бомбардиран магацин за локомотиви: гори магацинот за гориво (видео)

Вечерта во петокот на 25 февруари пожар во магацин за локомотиви околу Сортинг во Николаев – гори магацинот за гориво.

Пожарот избувнал по експлозијата – имало крстосувачка ракета.

Сега сјајот на пожарот може да се види речиси во целиот град.

Очевидци јавуваат за најмалку три експлозии.

Сирените се огласуваат во градот.

Како што пренесува „Новости-Н“, во четвртокот, на 24 февруари, околу 5 часот, бил извршен ракетен напад врз воениот аеродром Кулбакино во Николаев. Подоцна се дозна дека аеродромот бил погоден со крстосувачки ракети.

Во близина на селото Темвода денеска почнаа да слетуваат руски хеликоптери. Започна жестока битка над мостот на реката Ингул.

Повеќе од 50 лица кои беа ранети во денешните тепачки се пренесени во болницата на Брзата помош во градот Николаев.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа