83,5 килограми хероин се запленети на границата меѓу Косово и РСМ

Цариниците на Косово заплениле 83,5 килограми хероин на граничен премин со северна Македонија, јави БТА.

Ова се случило на граничниот премин „Генерал Јанковиќ“, кога полицијата уапсила седум лица за шверц на дрога.

Дрогата била пронајдена синоќа во приколка, скриена во технологија за осветлување. Хероинот бил спакуван во 160 пакувања.

Во врска со случајот се уапсени седум лица, а по двајца се трага, соопштија од Основното обвинителство во Урошевац.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа