Украинските војници масовно го оставаат оружјето и бегаат од борбените позиции

Според податоците нa военото разузнување, украинските војници масовно ги напуштаат борбените позиции и го оставаат оружјето. Дадена е цврста гранција дека тие што ќе го положат оружјето нема дa се предмет на напад од страна на руските воени сили.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа