УКРАИНСКИОТ ГЕНЕРАЛ СПОДЕЛИ СЛИКА НА ЗАРОБЕН РУСКИ ВОЈНИК: „Не сакавме да убиваме“ (ФОТО)

Руски војници денеска од територијата на Белорусија влегоа во зоната на поранешната нуклеарна централа Чернобил, изјави советникот на министерот за внатрешни работи на Украина, Антон Герашченко. Силите на руската армија вечерва ја презедоа контролата врз напуштената нуклеарна централа во Чернобил. Целиот извидувачки вод на 74-та моторизирана бригада руски војници им се предаде на украинските сили во близина на Чернобил, соопшти наредникот на армијата на Украина.

Image

Російські окупанти, наткнувшись на тотальний спротив українських захисників, здаються в полон.

Під Черніговом здався цілий розвідувальний взвод 74 мотострілкової бригади.

Старшина Буйнічев Костянтин Сергійович. 74 мотострілкова бригада, Кемеровська обл.

Види повеќе

11 илј.
869
11 илј.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа