Судир на РУСКИ ТЕНКОВИ со УКРАИНСКАТА Армија: Жестока тепачка во градот Охтирка (ВИДЕО)

Се појави видео од градот Охтирк, кој се наоѓа северозападно од Харков

Силни руски оклопни и механизирани сили кои од утрово се обидуваат да го заземат индустрискиот град Харков, се соочуваат со пречки во предградијата, каде се судираат со украинските војници.

Денеска на влезот во градот е уништена една комбинирана воена единица со тенкови Т-80БВМ, борбени возила на пешадија БМП-3, оклопни возила МТ-ЛБ.

Денеска се појави видео од градот Охтирка, кој се наоѓа северозападно од Харков

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа