Украици ќе се доселуваат во Македонија по окупацијата од Русија?

ОКУПАЦИЈАТА ЌЕ „СТВОРИ“ ПЕТ МИЛИОНИ БЕГАЛЦИ Линда Гринфил предупреди на бегалска криза

Доколку Русија продолжи по овој пат, може да дојде до нова бегалска криза, една од најголемите со кои се соочува светот денеска, рече таа во својот говор.

Американската амбасадорка во ОН, Линда Томас-Гринфилд, денеска, пред Генералното собрание на ОН кажа дека руската инвазија на Украина може да создаде до пет милиони нови бегалци.

– Доколку Русија продолжи по овој пат, може да дојде до нова бегалска криза, една од најголемите со кои се соочува светот денеска – рече таа во својот говор.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа