Сектата која кидапира деца и сексуало ги злоупотребува повикаа да се пресели во Крушево

ЛЕВ ТАХОР
Прогонувани од сите, жени и деца со нивните сопрузи, само зашто практикуваат фундаментален Јудеизам!
Тој Јудеизам го осуди Бог, но нас Тој не научи на прошка и солидарност!
Антисемитизмот мора да запре!
Оваа група Евреи, јавно ги поканувам да се сместат на мој имот во Крушево, да најдат мир и достоинство, да презимат… да бидат згрижени додека тоа им е потребно од Македонија!
Немам комуникација со Еврејската заедница во Македонија, но слободно можете да ме контактирате, за да Ви помогнам!
Бог е голем, а ние смртните може само да помогнеме!
Мое беше да ги поканам, а тие си знаат♥️
Можно е да е слика од 5 луѓе, дете и луѓе што стојат
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа