Експлозија на Зоран Божиновски за мега криминал на Зегин Механџиски

ЦИГЛА
Ѕидот што со децении Зегин Механџиски го гради со пари украдени од нас, ќе падне ако СЕРИОЗНИ НОВИНАРИ од СЕРИОЗНИ МЕДИУМИ, со поддршка на надалеку прочуениот Савет за ЕТИКЕТИ викан СЕММ – извлечат една цигла!
На циглата пишува ВИНАРИЈА ЛОЗАР. Зегин Механџиски ја купи од криминалецот облечен во костум на стечаен управник, АЦО ПЕТРОВ. Тој пак се прослави со стечајот на ТК КУМАНОВО и БИСЕРКА Куманово, која уште ја молзе со локални глумци/угоститељи…
ПЕТРОВ на Зегина му ја продал винаријата ЛОЗАР во пакет со имотот под неа кој пак е 100% државен т. е. НАШ ИМОТ Е!
Ама прибидејќи имаме ептен јаки домаќини на власт, МУРТИНЕЗЕРИТЕ и ЌУРКА како нивни наследник, Механџиски и Петров може да ни се смеат уште некое време в лице, додека наместо ЌУРКА на функција премиер дојде некој КУРНАЗ!
Дотогаш нека мислат дека нѐ поебале…
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа