(ВИДЕО) Погледнете како се слави во Доњецк по влезот на руската армија

58

Рускиот претседател Владимир Путин му нареди на Министерството за одбрана да обезбеди одржување на мирот во Народните републики Доњецк и Луганск.

Да потсетиме, на влезот во Доњецк, додека рускиот претседател нашироко објаснуваше зошто ги признава Доњецк и Луганск како независни држави, се појави голем воен конвој автобуси полни со војници и тенкови.Тогаш не се знаеше кому припаѓа оваа формација, но со оглед на актуелните случувања, претпоставката е јасна.

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа