Верните до смрт на Мијалков од коалицијата на СДСМ се закануваат дека со шлаканици ќе го тепаат Апасиев затоа што го претопил гласачкото тело на СДСМ во Левица?

Во Клан Дебатa, лидерот на ДПА, Мендух Тачи ја критикуваше соработката на албанските партии со партијата Левица. Според него, дискурсот на оваа партија покажува колку е антиалбанска.

„Левица не ја прифаќа независноста на Косово. Левица го искина документот на кој што пишуваше на албански јазик. “, изјави Тачи.

Потоа додаде дека не се појавува на дискусии во Собранието бидејќи ќе треба да го истепа лидерот на Левица, Димитар Апасиев.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа