Возач во САД вози скелет до него, зошто?

Полицаец застанал на увид во Вашингтон, САД и наишол на необичен патник на предното седиште.

Излегува дека се работи за скелет облечен во сигнална облека, објави Bulgaria ON AIR. Возачот објаснил дека го користел пластичниот скелет затоа што сакал да вози по посебна лента на автопатот, која е за возила со повеќе од едно лице.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа