ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ЗАСТРАШУВАЧКИТЕ ПОСЛЕДИЦИ ОД BAKЦИНИТЕ – СВЕДОШТВА + ФОТО ДОКАЗИ

Ова се само неколку примери за тоа што луѓето објавуваат на социјалните мрежи. Некои од овие стории се објавени од луѓе под нивното целосно име, некаде имињата се уредени, а некои стории се анонимни и затоа е тешко да се проверат. Значи, не можеме да гарантираме дека сите овие приказни се вистинити, но многу од нив сигурно се, бидејќи знаеме за многу примери како овие, дури и меѓу јавните личности. Затоа, тешко е да се замисли дека стотици луѓе би измислиле такви работи и би ги објавиле на социјалните мрежи.

Сториите ги пренесува хрватскиот портал Logicno:

За

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа